Awokado krwawy owoc

 


Awokado krwawy owoc‼️
 

Jest to jeden z najbardziej popularnych owoców, bardzo zdrowy jednak może czas pomyśleć co jego hodowla robi z ziemią, ludźmi i zwierzętami.
Ludzie chcący żyć zgodnie z naturą, rezygnują z mięsa i przechodzą na weganizm i wegetarianizm w którym to jednym z najpopularniejszych owoców jest właśnie awokado 😥
Jeżeli trochę się w tym wszystkim zagłębimy to nagle okaże się że przez spożycie tego owocu bardzo szkodzimy planecie, zwierzętom i ludziom.
Przede wszystkim do produkcji tego owocu zużywane są ogromne zasoby wody, żeby wyrosło jedno awokado potrzebne jest około 80 litrów wody.
Przez to giną rzeki w Chile jest już z tym olbrzymi problem, zresztą nawet w USA już zamknięto kilka plantacje właśnie z powodu wysuszenia już niema ich czym nawadniać. Nie ma wody, rzek nie ma zwierząt które żyją w naturze muszą migrować lub po prostu giną.
Druga rzecz to bardzo duża wycinka lasów w Meksyku pod plantacje wycina się rocznie około 10. 000 h i znowu niszczymy naturalne środowisko zwierząt które przez to niestety giną.
Kolejna rzecz to kartele narkotykowe dla których zrobił się to olbrzymi biznes a co za tym idzie giną ludzie.
To są trzy główne czynniki dla których jestem przeciwny AWOKADO
Dla mnie coś tu się nie zgadza chronimy krowy, świnie, kurczaki które są hodowane dla mięsa a przy okazji dokładam cegiełkę do wyginięcia zwierząt które żyją w naturze.
Ja jem owoce i warzywa nasze sezonowe nikomu przy tym nie szkodząc, żyje zdrowo i zgodnie z naturą.
Kocham zwierzęta i naszą planetę. Szkoda ze jesteśmy jej największymi szkodnikami 😓

KETOZA MNIE NAPĘDZA ‼️bez awokado

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Keto deser z mascarpone i orzechami

Czy picie alkoholu pogłębia ketozę ?

Keto pierogi z kapusta i grzybami