Czy picie alkoholu pogłębia ketozę ?Czysty alkohol pogłębia stan ketozy, sprawdziłem na sobie już kilka razy :)
mało kto o tym mówi bo przecież to samo zło.

 Normalne jest to że wszystko w nadmiarze szkodzi a alkohol nawet bardzo :) jednak w niewielkich ilościach ma działanie prozdrowotne.

Więc nie musisz czuć się źle i mieć wyrzuty sumienia że zrobiłeś coś złego bo wypiłeś lampkę wina czy kieliszek wódki. Przy umiarkowany spożyciu alkohol może obniżyć ryzyko chorób sercowo naczyniowych, a nawet poprawić wrażliwość na insulinę i na pewno pomaga w szybszej regeneracji wiem to z własnego doświadczenia.

Więc nie musimy bać się przejścia na keto bo przez to skończy się życie towarzyskie tak nie jest. 
Tylko trzeba pamiętać pijemy alkohole o małej zawartości węglowodanów takie jak:

Wina wytrawne tylko pamiętaj że one mają węglowodany mało bo około 4 g ale uważaj. Ja uwielbiam. Zresztą umiarkowane spożycie wina zmniejsza ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Istnieją podobno badania które wskazują że zmniejsza ryzyko demencji, depresji i cukrzycy typu 2.

 Czystą wódkę są też smakowe bez węglowodanów przynajmniej tak podaje np. Absolut ale radzę sprawdzić czy nie wzrasta poziom glukozy po wypiciu 

Whisky mimo ciemnego koloru jest czysta od węglowodanów i podobno dzięki temu że dojrzewa w beczkach zwalcza wolne rodniki lepiej niż czerwone wino 

Tequila która w pełni pochodzi z agawy nie mieszanki 

Rum czysty nie aromatyzowany

Brendy uważaj na sztuczne barwniki 

Piwo jedno ponieważ ma dużą zawartość węglowodanów, im jaśniejsze tym lepsze. Są piwa nisko węglowodanowe te o których Ja wiem to :

Budweiser select 55 1.9g węgli

Miller 64  2.4 g węgli

Michelob ultra 2.6 g węgli 

Ktoś może powiedzieć przecież alkohol wytwarzany jest z cukrów, ziaren, ziemniaków i owoców. Tak zgadza się tylko że podczas procesu fermentacji i destylacji cukier przekształca się w alkohol etylowy 

Trzeba jednak pamiętać że picie może pogłębić stan ketozy jednak spowalnia odchudzanie. 

Jeżeli jesteś na keto i idziesz na imprezę i jest to pierwszy raz to uważaj bo może być tak że szybciej się opijesz lub będziesz miał potwornego kaca na drugi dzień.

Zalecam zatem do każdego wypitego kieliszka wypić szklankę wody nawet z szczyptą soli.

JA po sobie zauważyłem że dużo mniej spożywam alkoholu w ketozie nie wiem dlaczego ale po prostu nie czuję takiej potrzeby. No i jak wypiję trochę więcej to od razu odczuwam gorsze samo poczucie :( ale dzięki temu imprezy są tańsze :)

Ostrzegam przed dużym spożyciem alkoholu na diecie ketogenicznej bo ma ono wiele negatywnych skutków a są to :

Alkohol to kalorie i spowalnia odchudzanie 

Tak jak pisałem wyżej możesz mieć mniejszą tolerancję na alkohol podczas diety

Picie u niektórych osób wzmaga głód co nie idzie w parze z odchudzaniem 

Pamiętaj że mocno odwadnia więc pij dużo wody

Uważaj na dodawane cukry

UWAGA: 

Jeżeli jesteś na diecie ketonowej i chcesz schudnąć radziłbym odstawić alkohol na ten czas 


#keto #ketoza #dietaketogeniczna #ketoaalkohol #ketoporady #ketoprzepisy #ketomotywacja #alkohol #ketogenic #ketoaktywny

   

Komentarze

 1. Na dobrą sprawę jak spojrzymy szerzej an problem alkoholizmu, to raczej jest to dość groźna choroba. Moim zdaniem warto jest przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że używanie kroplówki na odtrucie alkoholowe https://detoksfenix.pl/kroplowka-na-odtrucie-alkoholowe/ może mieć bardzo dobry efekt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie to wszystko zostało tu opisane.

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas najpopularniejsza jest po prostu czysta wódka i na stronie https://www.alkoholedoreklamy.pl/14-wodki-czyste-z-indywidualna-etykieta możecie sprawdzić sobie najbardziej popularne teraz propozycje, czyli wódki z indywidualną etykietą. Koniecznie sprawdźcie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli coś do tego alkoholu będzie Ci potrzebne to polecam szukać na stronie https://alembik.eu/95-esencje-zaprawki-do-wodkiZnajdziesz tam między innymi zaprawki do alkoholu, które na pewno będę przydatne w takich przepisach na alkohol.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Keto deser z mascarpone i orzechami

Keto pierogi z kapusta i grzybami